HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım günümüzde bir çok şekilde yapılmaktadır. Web tasarım hizmetleri; Özgün tasarımlar, Template vasıtasıyla yapılan tasarımlar, Wordpress, Joomla gibi hazır sistemlerle yapılan tasarımlar olarak sunulmaktadır.

Web tasarım konusunda işin teknik yönüne bakılacak olursa, Web tasarım hizmetleri; Tablolar kullanılarak yapılan tasarımlar, CSS ile sade kod ve tablosuz tasarımlar, flash siteler, sadece resimden oluşan siteler olarak verilmektedir.

Dışarıdan bakan bir göze, her ne kadar web tasarım hizmeti aynı iş gibi gözükse de yukarıda da belirttiğimiz gibi yapılma şekli ve tekniğine göre bir çok farklılıklar göstermektedir. Bununla birlikte web tasarım hizmetleri kullanan firmaların istekleri de dolayısıyla değişmektedir.

Kurumsal web tasarım yaptırmak isteyen firmalar, özgün tasarımları tercih etmekte, maddi yönden bu işe fazla para yatırmak istemeyen firmalar, hazır ve özensiz templateler ile sayfalarını yapılandırmakta, kendisine özel bir yazılım istemeyen ve güncellenebilir olsun diyen firmalar ise wordpress, joomla gibi hazır sistemlere yönlenmektedir.

Bir site ziyaretçisi, sitenize girdiğinde sizin firmanız hakkında bir izlenim edinebilmesi için en önemli faktör sitenizin görüntüsüdür. Firma sitenize girmiş olan ziyaretçi sizin ne kadar büyük, ne kadar küçük, bir plazada mı yoksa küçük bir ofiste mi olduğunuzu bilmez. Sitenizin kötü görüntüsü size negatif anlamda bir puan verilmesi anlamına gelir. Siteniz sizin kimliğiniz, firmanızı yansıtan bir aynadır

Bir Web Site Tasarım nasıl oluşur?

İlk olarak işinizle ilgili teknik bilgileri alıyoruz.
Sizin teknik bilgilerinizi, bizim iş tecrübemiz ile harmanlayarak web sitenizde bulunmasını istediğiniz dökümanları oluşturuyoruz.
Verilen bilgiler ve içerikler doğrultusunda demo sayfanızı oluşturuyoruz.
Demo sayfası her iki tarafında memnun kaldığı bir çalışma olduğu zaman alt sayfaların oluşturulmasına başlıyoruz.
Sitenizi tamamlıyoruz ve profesyonel web tasarımınız ile firmanız, internet üzerinde yayınlanmaya başlıyor.

Web tasarım tamamlandıktan sonra siteniz ile ilgili teknik desteğimizi devam ettiriyoruz ve sizi yalnız bırakmıyoruz. CMS Bilişim olarak statik (durgun), flash (hareketli) ve dinamik web tasarımları üretiyoruz.

Statik siteler, grafiksel ve içerik yönünden etkileyici web sayfalarıdır. Ziyaretçilerine istediği mesajı net olarak verir. İş alanınıza odaklıdır.

Flash ( hareketli ) siteler, görsel olarak çok güzeldir ve animasyonlar içerir, fakat gerek arama motor sonuçlarında zor çıkmaları, gerekse içeriğin ve yapılan işin 2. planda tutulması sebebiyle tekstil, ünlü kişiler tarafından tercih edilir.

Dinamik siteler ise, istediğiniz zaman kendi siteniz üzerinde değişiklikler yapmanızı sağlayan içerik yönetim sistemleridir. Ürün katalogları ( ürün güncelleme, ekleme, çıkarma), içerik yönetimi (sayfanızdaki tüm veya bazı alanlara müdahale imkanı), haber sistemleri v.b. buna örnek olarak gösterilebilir.