HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Instagram reklamları, kullanıcıların Instagram akışlarında arkadaşları, aileleri ve takip ettikleri diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görsellerle ve videolarla birlikte gösterilir.


Instagram reklamınızda tek bir görsel kullanıyorsanız, reklamınızı oluştururken seçtiğiniz formata bağlı olarak görseliniz kare veya yatay formatta görünebilir.


Instagram reklamınızda video kreatifi kullanıyorsanız, reklamınızı oluştururken seçtiğiniz formata bağlı olarak videonuz kare veya yatay formatta görünebilir.


Instagram reklamınızın kreatifi olarak dönen formatı kullanırsanız, Instagram reklamınız kare formatta görünür. İnsanlar, görselin sağında ve solunda yer alan oklara tıklayarak dönen formatlı reklamdaki diğer görselleri görebilir.


Tüm Instagram reklamlarının sağ üstünde Sponsorlu ifadesi bulunur ve sağ altta sizin seçimini yapabileceğiniz eylem çağrısı düğmesi yer alabilir. Reklamınızın açıklaması görselin, videonun veya dönen formatlı reklamın altında görünür.


Instagramda reklam vermek için bir Instagram hesabınızın olması gerekmemektedir fakat bir Instagram hesabınızın olması tavsiye edilir.


Eğer bir Instagram hesabınız yoksa Facebook sayfanızın adı ve görseli reklamlarda kullanılır. Aynı zamanda yorumlara cevap yazamazsınız.


Instagram reklamları sadece Instagram uyugılamalarında gösterilebilir. Instagram'ı bilgisayarda veya iOS ve Android Instagram uygulamaları dışında açan kişilerde görüntülenmez.


Instagram reklam çeşitleri şunlardır:


Instagram İnternet Sitesine Tıklamalar Reklam Çeşidi
Instagram reklamlarınız seçtiğiniz formata ve yapıya göre uygulama kullanıcılarına gösterilir ve kullanıcılar ilgileniyorsa bir çağrı düğmesi oluşturusunuz (Bizimle İletişime Geç, Rezervasyon Yap, kaydol vb.) İnsanlar reklamınızın fotoğrafına dokunduğunda, internet sitenize gitmek istediklerinden emin olup olmadıklarının sorulduğu ikinci bir ekran gösterilir. Bu ekranda Facebook Sayfanızın adıyla birlikte, reklamınızı oluştururken verdiğiniz görünen URL yer alır. Görünen URL alanına adres girmezseniz, insanlar reklamınızın hedef URL'sini görür. (Eylem çağrısı düğmeleri, ikinci bir ekran olmadan insanları doğrudan internet sitenize yönlendirir.)


Instagram Sayfa Gönderisiyle Etkileşim Reklamı
Bu reklam türünde müşterilerin Instagram reklamınızla etkileşime geçmesini sağlarsınız. Etkileşim, insanların reklamınızı beğenmesini veya reklamınıza yorum yapmasını içerebilir.


Instagram Uygulama Yükleme Reklamları
Bu reklam modeli ile insanların mobil uygulamanızı yüklemesini sağlarsınız. Reklamınızın sağ alt köşesinde bir eylem çağrısı bulunur ( şimdi yükle, uygulamayı kullan, indir vb.) İnsanlar reklamınızın fotoğrafına dokunduğunda, Play Store'a veya App Store'a gitmek istediklerinden emin olup olmadıklarının sorulduğu ikinci bir ekran gösterilir. Bu ekranda "Play Store'da Gör" (Android) veya App Store'da Gör (iOS) ifadesi yer alır. (Eylem çağrısı düğmeleri, ikinci bir ekran olmadan insanları doğrudan Play Store'a veya App Store'a yönlendirir.)


Instagram Uygulama Etkileşimleri Reklamları
Tek bir reklam ünitesi içinde 3-5 görsel kullanarak insanları internet sitenizde belirli konumlara yönlendirmenize yarar. Reklamınızın sağ alt köşesinde bir eylem çağrısı bulunur ( şimdi yükle, uygulamayı kullan, indir vb.) İnsanlar reklamınızın fotoğrafına dokunduğunda, Play Store'a veya App Store'a gitmek istediklerinden emin olup olmadıklarının sorulduğu ikinci bir ekran gösterilir. Bu ekranda "Play Store'da Gör" (Android) veya App Store'da Gör (iOS) ifadesi yer alır. (Eylem çağrısı düğmeleri, ikinci bir ekran olmadan insanları doğrudan Play Store'a veya App Store'a yönlendirir.)


Instagram Video Görüntüleme Reklamları
Bu reklam çeşidi ile kare sayısı en fazla 30fps ve dosya boyutu 1.75 GB olacak şekilde bir videoyu yükleyebilirsiniz. İnsanlara reklamınızı gördüklerinde ne yapmalarını istediğinizi söylemek için bir eylem çağrısı düğmesi (daha fazla izle, kaydol, şimdi başvur vb.) ekleyebilirsiniz