HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Google Adwords Reklamları - Görüntülü Reklamlar

Google Adwords Reklamları - Görüntülü Reklamlar

Google adwords görüntülü reklam özelliği ürün veya hizmetlerinize dikkat çekmeye ve marka bilinirliği oluşturmaya yarar. Google Adwords Görüntülü reklam ile ilgi çekersiniz ve daha yüksek tıklama oranları elde edersiniz. Elde etmiş olduğunuz bu ziyaretçi sayılarıyla doğru orantılı olarak satışlarınız ve kazancınız da artacaktır.


Google Adwords Görüntülü reklam ağına Google finans, Youtube vb. Google’ın kendine bağlı siteler dışında milyonlarca web sitesi ve mobil uygulama da dahildir.


Görüntülü reklam ağı seçilerek vermiş olduğunuz reklamlar bu yüzden sizin ürününüz veya vermiş olduğunuz hizmet ile alakalı tüm Google iş ortağı web sitelerinde,firmanızın reklamlarının gözükmesini sağlamaktadır.


Bu durum firmanızın marka değerini arttırmakla kalmaz aynı zamanda zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Google Görüntülü Reklam ağı mevcut ortakları ve kendi siteleri üzerinde sizin iş alanınız ile ilgili olan tüm siteleri tespit eder ve hedefe uygun sitelerde yüksek başarı getirecek bir reklam modeli belirlemiş olursunuz.


Görüntülü Reklam Ağı size neler kazandırır?
  • En uygun reklam mecralarında reklamınızın gözükmesi
  • Daha fazla ziyaretçi ve bunu karşılığında daha fazla ürün veya hizmet satışı
  • İlgili birçok sitede reklamınızı gözükeceği için marka değerini ve bilinirliğini arttırmak


Yeni müşterilere ulaşma imkanı:
Google Görüntülü reklam ağına vermiş olduğunuz reklamlar ile ürün ve hizmetlerinizle ilgili birçok müşteriye ulaşma imkanı yakalarsınız. Örneğin bebek arabası satışı yapmaktasınız. Google Görüntülü reklam ağına vermiş olduğunuz reklamlar ile annelik ve çocuk bakımı ile ilgili bir bloglarda veya forumlarda reklamlarınız görüntülenir.


Reklamlarınızın gösterileceği mecraları ve kitleleri seçme imkanı:
Google Adwords Görüntülü Reklam Ağında, reklamlarınızın gösterileceği mecraları daha spesifik olarak seçebilirsiniz. Reklamlarınız için aynı zamanda sayfa türlerini veya belirli web sitelerini ve reklamlarınızın gösterileceği kitleleri dahi seçebilirsiniz. Reklamlarınızın gösterileceği kitleleri yaş, cinsiyet, ebeveynlik durumu vb. Kriterlere göre filtreleyebilirsiniz.


Kullanıcıların ilgisini çekin:
Google Adwords Görüntülü Reklam Ağında, metin, resim, video veya zengin medya biçimleri gösterim yaparak potansiyel müşterilerinizin kolayca ilgisini çekebilirsiniz.


Google Adwords Görüntülü Reklam Ağında yer alan sitelerde reklam gösterimleri aşağıdaki şekillerde olmaktadır:


Metin içeren reklamlar : Büyük fontlarla ilgi çekici text reklamlar


Resim içeren reklamlar : Fotoğraf veya çizim içeren reklamlar


Zengin medya içeren reklamlar : Animasyon veya diğer türlerde hareketli görüntü içeren reklamlar


Video reklamlar : TV reklamlarının maliyetlerinin çok küçük Video ile sunum yapmanızı sağlayan reklamlar