HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Google Adwords Reklamları - Alışveriş Reklamları

Google Adwords Reklamları - Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş Reklamları yani diğer adıyla Ürün Listeleme Reklamları, ürün satışı (e-ticaret) gerçekleştiren firmalar için geliştirilmiş bir reklam modelidir.Google Alışveriş Reklamları ile aranan ürün tam olarak sizin ürününüz ile eşleştirilir. Google arama sonuçlarının üst kısmında resim, ürün ismi, fiyatı ve web sitenizin adresi gözükür.


Google Alışveriş reklamları, Google Arama sonuçları arasında resimli, fiyatlı reklamlar yayınlamanıza olanak tanıdığı için, müşterilerin ilgisini çekme ihtimali çok yüksektir.


Google Alışveriş reklamlarıyla, kullanıcılar reklamlarınıza tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiklerinde ödeme yaparsınız. Görüntüleme ücreti ödemezsiniz.


Google Alışveriş Reklamlarının Avantajları:


  • Daha fazla trafik kazanın: Alışveriş reklamları görsel nitelik taşıdığından metin reklamlara göre daha üstün bir reklam modelidir. Bu yüzden Alışveriş reklamlarıyla çok daha yüksek tıklama oranları (TO) elde edilmektedir.
  • Daha nitelikli satış rakamlarına ulaşın: Google Alışveriş reklamları resimli formatta olduğu için alıcı resmini gördüğü ürünü beğendiği ve resmin yanı sıra ürünün fiyatıda reklamda gösterildiği için için tıklayarak satın alma şansı yüksektir.
  • Daha geniş görünürlük: Belirli bir kullanıcı araması için birden fazla Alışveriş reklamınız görüntülenebilir. Ayrıca alakalı olması durumunda, Alışveriş reklamı ile metin reklam aynı anda da görüntülenebilir. Böylece, her aramada ulaştığınız potansiyel müşteri sayısını iki katına çıkarabilirsiniz.
  • Güçlü raporlama ve rekabet verileri: Ürünlerin performansını dilediğiniz ayrıntı düzeyinde görebilirsiniz. Örneğin, yeni ürün gruplarına gerek kalmadan sadece ürünlerin görünümünü filtreleyerek, belirli bir markaya ait topuklu ayakkabının kaç tıklama aldığını görebilirsiniz. Rekabet açısından ne durumda olduğunuzu anlamak için karşılaştırma verilerini kullanabilirsiniz. Gösterim payı verilerini ve Teklif Simülasyon Aracı'nı kullanarak büyüme fırsatlarını belirleyin.