HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Google Adwords Reklamları - Youtube Reklamları

Google Adwords Reklamları - Youtube Reklamları

Youtube, internet reklamcılığında görselliğin ve dinamizmin gücünü kullanmaya açık bir alandır. Google Adwords Youtube Reklam ile, video formatında görüntülü reklamlarınız yayınlanır ve geniş bir kitleye ulaşarak firmanızı tanıtabilirsiniz.


Google Adwords Youtube reklamları ile gelişen ve değişen reklam dünyasına ayak uydurabilirsiniz. Görsel olarak yayınlanacak reklamlarınız hem akılda kalıcı hem de hedefine ulaşmış olacaktır.


Google Adwords Youtube reklamları, yüksek bütçeli TV reklamlarına mükemmel bir alternatif olup, ilgi çekici ve orijinal içeriklerle, TV reklamlarından çok daha fazla erişim ve hatırlanma sağlar.


Youtube reklamları şu formatlarda yayınlanmaktadır:


Mobil tarayıcılarda (chrome, edge, safari vb.) gösterilebilen reklam çeşitleri:


  • Yayın içi TrueView (TrueView In-stream) reklamları: Bu reklam türü videoların içinde yayınlanan reklam çeşididir. Kullanıcılar ilk beş saniye içinde izleyip izlemeyeceğine karar verirler. Reklamı Atla tuşu ile ilgilerini çekerse izlerler yoksa diğer görüntüye atlarlar.
  • TrueView In-search reklamları: Youtube ziyaretçilerinin site içinde yaptıkları arama sonuçlarında gösterilen reklam türüdür. Kullanıcılar reklamları tıkladığı zaman maliyet oluşur. Gösterim başına maliyeti yoktur.
  • Görüntü TrueView (TrueView In-display): Bu reklam türü Youtube sayfalarında veya youtube videolarının bulunduğu diğer internet sitelerinde reklamlarını göstermenize imkan verir.