HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Google Adwords Reklamları - Yeniden Pazarlama Reklamları

Google Adwords Reklamları - Yeniden Pazarlama Reklamları

Google Adwords yeniden pazarlama son yıllarda kullanılan etkin bir yöntemdir ve bu reklam türü ile hemen hemen hepimiz karşılaşmışızdır. Google Adwords yeniden pazarlama, özetle daha önceden ziyaret etmiş olduğumuz bir web sitesinin reklamlarının ziyaret ettiğimiz diğer sitelerde de karşımıza çıkması ve gezintimizi takip etmesidir.


Bu özelliğinden dolayı sonuç odaklı olup kesinlikle web sitenize geri dönüşümü ve bununla birlikte satışlarınızı ve karlılığınızı da arttırmaktadır.


Yapılan istatistiksel çalışmalar, herhangi bir siteye giren ziyaretçilerin sadece yaklaşık %1-2’sinin alım yaptığını göstermektedir. Dolayısı ile, sitenize girmiş olan her ziyaretçi alım gerçekleştirmeyecektir fakat bu ziyaretçilere kendinizi sürekli tekrar hatırlatma imkanınız olduğunu düşünsenize? İşte Google Adwords yeniden pazarlama bu hizmeti vermektedir.


Sitenize girmiş olan bir ziyaretçi, başka bir sitede gezinirken karşısına sizin reklamınızı çıkartır. Bu yöntem sayesinde, sitenizi ziyaret etmiş ve firmanızı tanımış kullanıcılara tekrar tekrar kendinizi hatırlatma olanağı bulursunuz. Yapılan araştırmalarda, yeniden pazarlama reklamlarına tıklama oranı, standart görüntülü reklamlara göre 10 kat daha yüksek olup, marka bilinirliğini %12 ve toplam satış cirosunu %33’e kadar arttırdığı gözlemlenmiştir.


Sitenizi ziyaret eden her kullanıcı mutlaka ürün veya hizmetiniz ile ilgilenmiştir. Bu yüzden bir sonraki gelişinde alım yapma ihtimali çok daha yüksektir (yine yapılan bir çalışmaya göre standart bir kullanıcıya göre satın alma olasılığında %70 artış görünmektedir) . Şimdi bunu bir örnek ile açıklayalım:


Örneğin sitenize 100 ziyaretçi giriş yaptı bunlardan 10 tanesine satış yaptınız. 90 adet ziyaretçi ile herhangi bir ticaretiniz olmadı. Sitenize giren bu kişiler bir çok web sitesini gezerken sizin reklamlarınız ile karşılaşacak ve en azından bir 10 tane daha satış yapabileceksiniz. Böylece satışınız 2 katına çıkmış olacak ve reklam bütçe artışınız ise bunun çok altlarında kalarak karlılığınıza çok ciddi bir artışta bulunacak.


Google Adwords yeniden pazarlama reklam çeşidi aynı zamanda özel şartlar seçmenize de olanak verir. Mesela herhangi bir ürün sayfasını öne çıkarabilir, e-ticaret sitelerinde sadece sepete ürün ekleyenlere reklam gösterme vb. Seçeneklerini tercih edebilirsiniz.