HEMEN ARAYIN: 0212 220 62 37

Google Adwords Reklamları Nasıl Çalışır?

Google Adwords Reklamları Nasıl Çalışır?

Google Adwords reklamları öncelikli olarak anahtar kelime ve arama yapan kişinin ilgi göstediği alana odaklı olarak çalışmaktadır. Bunu şu şekilde anlatabiliriz; Kullanıcı Google arama motorunda bir arama yaptığında sizin reklam verdiğiniz kelime veya kelime gruplarında sonuçlar gelir ve reklamınız otomatik olarak ilk sayfada görüntülenir.


Burada en önemli soru ise şudur: aynı anahtar kelime ya da kelime grubu için birden fazla reklam veren varsa o zaman hangi reklam yayınlanmaktadır?


Google Adwords kampanyaları oluşturmak sadece bir kelime veya kelime grupları oluşturmakla ilgili değildir. Burada hesabınızın yeni veya eski olması, AdWords hesabınızın yapılandırılması, hedeflenen sayfalarınızın reklamlarınızla ilgisi, verdiğiniz kelime başına tıklama ücreti, günlük bütçeniz ve kalite puanınız etkili olmaktadır.


Adwords uzmanlarımız reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra reklamlarınızın en üst sıralarda gözükmesi ve maksimum verim alıanbilmesi için aylık bütçeleriniz ve siteniz üzerinde yapılması gereken değişikliklerle ilgili size öneriler sunarak, kalite puanınızı yükseltmeyi hedeflemekte ve tıklama başı maliyetlerinizin azalmasına karşın daha üst sıralarda gözükmenizi sağlamaktadır.